Діяльність

Медведок Лілія Григорівна
Медведок Лілія Григорівна

Фахівець у галузі тифлопедагогіки, кандидат педагогічних наук (2007), доцент (2011).

Liliya Medvedok

Specialist in the field of education of visually impaired people, candidate of pedagogical sciences (2007), Associate Professor at the Typhlopedagogical Department, Institute of Corrective Pedagogy and Psychology, National Pedagogical M.P.Dragomanov University (2011).

 


 
Народилась 18 березня 1975 року.

У 1999 році закінчила Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова за спеціальністю «Дефектологія. Тифлопедагогіка» і з цього року працює викладачем на кафедрі тифлопедагогіки.

З 2001 року по 2004 рік навчалася у аспірантурі НПУ імені М.П.Драгоманова за спеціальністю: Корекційна педагогіка. У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Внесок О.М.Щербини у становлення і розвиток вітчизняної тифлопедагогіки». Здобула ступінь кандидата педагогічних наук.

Коло наукових інтересів зосереджено на питаннях розвитку теорії і практики навчання та виховання осіб з порушеннями зору, історії писемності сліпих, соціальної тифлопсихології. Нею створена аудиторія-музей, присвячена науково-педагогічній спадщині тифлолога О.М.Щербини.

Л.Г.Медведок надає консультативну допомогу дітям з порушеннями зору, проводить індивідуальні корекційні заняття з дітьми та профілактичні бесіди з батьками цих дітей.

Л.Г.Медведок – член Європейської організації ICEVI, яка займається науково-практичними питаннями з розвитку та життєдіяльності осіб з порушеннями зору (з 2004 р.), Всеукраїнської громадської організації «Асоціація тифлопедагогів України» (з 2006 р.).

Автор понад 30-ти наукових та науково-методичних публікацій. Член редколегії інформаційного бюлетеня «Теорія і практика тифлопедагогіки».

Наукова, педагогічна та громадська діяльність доцента Л.Г.Медведок відзначена почесними грамотами та подяками Міністерства освіти і науки України.

Основні публікації

• Діяльність О.М.Щербини в тифлопедагогіці (матеріали до вивчення курсу «Історія тифлопедагогіки»): Навчальний посібник. – К., 2005. - 63с.

• Навчально-методичний комплекс фахової підготовки бакалаврів напряму 6.010105. Корекційна освіта, Тифлопедагогіка і спеціальна психологія. – К.: НПУ імені М.П.Драгоманова, 2008 (у співавторстві).